İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Anlatım

Bu konumuzda Windows 10 sistem geri yükleme nasıl yapılır bunun cevabını öğrenebilirsiniz. Günümüzde her işimizi bilgisayarlarımız ile yapabilir duruma geldik. Fakat bazı durumlarda bilgisayarımıza yüklediğimiz program indirdiğimiz virüslü bir dosya bilgisayarımızın işletim sisteminde sorunlara neden olabilir. Bu durumlarda yaptığımız işler bozulabilir ve ya çalışmaz duruma gelebilir. Fakat bu gibi durumlarda korkmanıza gerek yok Windows 10 sistem geri yükleme ile bilgisayarınızda bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Peki bilgisayar sistem geri yükleme nasıl kullanılır ? İşte bu sorunun cevabını bu konumuzda bulabilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme Windows 10

Sistem geri yükleme Windows 10 işletim sistemlerinde kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda yer alan adımları sırası ile takip etmeniz.

Toplam Zaman : 30 dakika

Arama Kutusuna Kurtarma Yazın

Sistem Geri Yükleme Windows 10, başlat menüsünü açarak

Sistem geri yükleme için başlat menüsünü açarak “Kurtarma” yazıyoruz.Karışımıza gelen Kurtarma uygulamasını başlatıyoruz.

Sistem Geri Yükleme Seçeneği ile Devam Edin

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ? Bu konumuzda sistem geri yükleme resimli anlatımına ulaşabilirsiniz.

Kurtarma uygulamasını açtığınız zaman karşınıza bir pencere gelecek. Bu pencerede “Sistem Geri Yükleme’yi Aç” seçeneği ile devam ediyoruz.

Geri Yükleme Noktasını Seçin

Bu noktada Windows 10 size önerilen bir sistem geri yükleme noktası sunmaktadır. Eğer siz farklı bir tarih seçmek isterseniz “Farklı bir geri yükleme noktası seç” seçeneği ile devam ederek karşınıza çıkacak geri yükleme noktalarından birisini seçebilirsiniz.

Sonraki Butonu ile Sistem Geri Yüklemesini Başlatın

Önerilen nokta ile devam edecekseniz Sonraki butonu ile devam ederek Sistem geri yükleme Windows 10 işlemini başlatabilirsiniz.

Farklı bir geri yükleme noktası ile devam edecekler

Eğer farklı bir yükleme noktası ile devam edecekseniz Windows 10 size farklı yedekleme tarihleri sunmaktadır. Bu tarihlerden istediğinizi seçerek o tarihte alınan yedeğe geri dönebilirsiniz.

Windows 10 Sistem Geri Dönme Etkilenen Programlar

Sistem geri dönme Windows 10 işletim sisteminde bazı programlarınıza etki edebilmektedir. Windows 10 sistem geri dönmede hangi programların etkileneceğiniz görmek için her iki seçenekte de “Etkilenen programları tara” seçeneği ile sistem geri yükleme sırasında etkilenen programlarınızı görebilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme Windows 10

Evet arkadaşlar bu konumuzda Windows 10 sistem geri yükleme nasıl yapılır bunu gördük. Sistem geri yükleme Windows 10 işletim sisteminde bazen hayat kurtarıcı bir müdahale olabiliyor. Bilgisayarınızda oluşan bazı yazılımsal sorunlarda sıfırdan kurulum yerine sistem geri yükleme ile bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz. Bu da eğer geçmişe dönük yedeğimiz yoksa bu yedeklerimizin kaybolmaması ve sıfırdan kurulum yapma zorluğunu ortadan kaldırmış olmaktadır.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Video

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir