İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnstagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu

İnstagram dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu fakat İnstagram’da da bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunlardan biriside İnstagram günvenlik kodu gelmiyor sorunu ile bir çok kullanıcı karşılaşıyor. Kullanıcıların çoğunluğu şifre değiştirme sırasında İnstagram güvenlik kodu sorunu ile karşılaştıklarını belirtiyor. Peki İnstagram güvenlik kodu gelmiyor sorunu nasıl çözülür ? Sizler için bu sorunun çözümünü anlattık.

İnstagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu

İnstagram uygulamasında güvenlik kodu gelmeme sorununun en büyük nedenlerinden birisi hatta başında gelen neden diyebiliriz o anda uygulamanın barındığı sunucuların yoğun bir şekilde çalışmasıdır. Nasıl ki bilgisayarınız çok yoğun bir işlem sırasında yavaşlıyor ise bu sunucularda aynen o şekilde yavaşlayabiliyor. Durum böyle olunca bu yavaşlıktan dolayı sizin kod istemleriniz sunucu tarafından geç işleme alınabiliyor. Fakat tek sorun bu olmayabilir sizler için bir kaç çözüm yöntemi derledik bunları deneyerek hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

İnstagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Eğer sizde İnstagram güvenlik kodu gelmiyor sorunu ile mücadele ediyorsanız aşağıda yer alan çözüm yöntemleri sizde bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Sizlere aşağıda derlediğimiz yöntemler ile İnstagram güvenlik kodunuzu hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Yazacağımız ilk yöntem ile daha kolay bir sonuç alabilirsiniz.

VPN Uygulaması Kullanarak Sorunu Çözebilirsiniz

İnstagram uygulamasının bir çok ülkede barındığı sunucular mevcuttur. Türkiye’den bağlanıldığı zaman ise sizi en yakın sunucuya yönlendirmektedir. Konumuzda bahsettiğimiz gibi eğer bu sunucuda yoğunluk varsa güvenlik kodu isteğiniz sunucuda geç işleme alınabilir. Bu sorunu VPN kullanarak çözebilirsiniz. Bunun için Aşağıdaki Adımları takip edebilirsiniz ;

  • Telfonunuza güvenilir bir VPN uygulaması yükleyin,
  • Telefonunuzda İnstagram uygulamasını tamamen kapatmalısınız,
  • İnstagram uygulamasının önbelleğini temizleyin,
  • İndirmiş olduğunuz VPN uyfulamasından VPN’i aktifleştirin,
  • İnstagram hesabınıza giriş yapın ve güvenlik kodunuzu tekrar talep edin.

VPN ile İnstagram hesabınıza giriş yaptığınız zaman sizi başka sunucuya yönlendirmektedir. Bu sayede İnstagram güvenlik kodu gelmeme sorunu hızlı bir şekilde çözülebilmektedir.

İnstagram Güvenlik Kodunu Bilgisayarınızdan Talep Edin

İnstagram güvenlik kodunuzu telefondan isteyip bir türlü güvenlik kodunu alamıyorsanız bilgisayarınızdan denemenizde bu sorunu çözebiliyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz ;

  • Bilgisayarınızda Web Tarayıcınızdan İnstagram resmi adresine giriş yapın,
  • Şifremi unuttum bağlantısı ile şifre yenilemesi talep ediniz,
  • Bu işlemi takip ederek güvenlik kodunuza ulaşabilirsiniz.

Güvenlik kodunuz yine gelmezse bilgisayarınızada VPN uygulaması yükleyerek bilgisayarınızdan VPN bağlantısı ile tekrar deneyebilirsiniz.

Telefon Numaranızın ve E-Posta Adresinizin Doğru Olduğundan Emin Olun

Eğer bu iki yöntemlede İnstagram güvenlik kodu gelmiyor sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. İnstagram hesabınızda ekli olan telefon numaranız ve e-posta adresnizin doğru olduğundan emin olunuz. Bunlar haricinde İnstagram Destek kısmından da destek alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir