İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefonun Çekim Gücü Artırma Yöntemleri

Artık hemen hemen hepimiz cep telefonu kullanıcısı olduk. Fakat bazı durumlar oluyor ki cep telefonlarımız çekim güçleri ile bizi çileden çıkarabiliyor. Bizde bu konuyu ele alarak telefonun çekim gücü artırma yöntemleri hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Artık telefonlar ile hemen hemen her işimizi halledebiliyor hale geldik. Özellikle internet üzerinden ne işimiz varsa artık telefon sayesinde nerede olursak olalım halledebiliyoruz. Fakat bazı durumlarda telefonun çekim gücü zayıf olunca bu işler biraz zorlaşabiliyor. Bu tarz durumlarda telefonun çekim gücü artırma yöntemleri ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Telefonun Çekim Gücü Nasıl Artırılır ?

Telefonunuzda internet üzerinden ve ya sesli görüşme ile bir işinizi halledeceğiniz zaman eğer çekim gücü sorunu yaşarsanız özellikle internet bağlantılarında aşırı yavaşlama sorunları yaşayabilirsiniz. Eğer ki işimiz acilse buda doğal olarak sinir bozucu bir hal alabilir. Peki Telefon çekim gücü artırma yöntemleri nelerdir ? Telefon çekim gücü nasıl artırılır ? Sizler için bu konu hakkında bir kaç bilgi sunacağım.

Telefon Yazılımınızı Güncelleyin

Kullanmış olduğumuz akıllı cep telefonları artık bilgisayarların yerini alıyor diyebiliriz. Telefonlarda aynı bilgisayarlardaki gibi işletim sistemlerine sahiptirler. Eğer telefonunuzda yazılım güncellemesi varsa bunu mutlaka yapmalısınız. Nedeni ise telefon geliştiricileri bu güncellemeler ile telefonlardaki sorunları gidermektedirler. Bu yüzden telefonunuzu sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız yazılımınızı size uygun en son versiyonda tutmanız önemli bir noktadır. Bu güncellemeler ile telefon çekim gücü sorunuda ortadan kalkabilmektedir.

Harici Hizmetleri Devre Dışı Bırakın

Bazı telefonlarda açık olan ek hizmetler ( Bluetooth, NFC, Wifi ) gibi hizmetlerde çekim gücünü etkileyebilmektedir. Özellikle sesli görüşmelerde Wi-Fi bağlantısı bu durumu çok etkilemektedir. Sesli görüşmelerde Wi-Fi bağlantısı ile aramaları Wi-Fi üzerinden yapmaya çalışıyor olabilirsiniz. Buda sizin çekim gücünüzü çok etkilemektedir.

Uçak Modunu Açıp Kapatın

Telefonlar her zaman en iyi sinyali veren baz istasyonlarına bağlanmayı denerler. Fakat bu arama sırasında önce bağlandığı baz istasyonları ile ilişiği kesilmez. Wi-Fi bağlantılarında otomatik bağlan seçeneği gibi baz istasyonlarında da önceden tanınmış biraz baz istasyonu telefonlar için ilk seçenektir. Bu hem şarj sürenizi düşürür hem de çekim gücünüzü düşürür. Bu yüzden telefonunuzda uçak modunu açıp kapatarak en yakın ve en iyi sinyali sağlayan baz istasyonuna bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Bazı durumlarda uçak modu açıp kapatmak yetersiz kalabilir. Telefonunuzu kapatıp açmanız ve ya yeniden başlatmanız en iyi baz istasyonunu tanıması için daha sağlıklı olacaktır.
Telefon Çekim Gücü Artırma yöntemlerinden birisi uçak modu açıp kapatmaktır.
Telefon Çekim Gücü Artırma

Bağlantı Ayarlarınızı Değiştirin

Bazı bölgelerde bağlantı yoğunluğuna göre 4G bağlantısı aşırı yükleme yapabiliyor. Bu gibi durumlarda da 4G hızı 3G hızından daha yavaş bir hale gelebiliyor. Telefonun çekim gücü artırma yöntemlerinden biriside telefonunuzu 3G moduna alarak denemektir. Yoğunluğa göre 3G hızı 4G hızına göre daha hızlı olabiliyor. Bu yüzden sizde özellikle mobil internette yavaşlık sorunu yaşıyorsanız telefonunuzu 4G’den 3G’ye alarak deneme yapabilirsiniz.

Bulunduğunuz Konumu Değiştirin

Mobil şebekeler bir evin her odasında bile farklı farklı çekim güçlerine sahip olabiliyor. Örneğin salonda iyi çekerken içeri odada çekim gücü çok kötü bir hale gelebiliyor. Bu yüzden bulunduğunuz noktayı değiştirerek denemenizi de öneririm. İç mekanda iseniz mekanın dış yalıtımı bile çekim gücünü fazlasıyla etkileyebileceğini unutmayın.

Ağ Ayarlarınızı Resetleyin

Yanımda aynı operatörden diğer kişilerin telefonları çok iyi çekerken benim telefonumun çekim gücü çok kötü diyorsanız bu yöntem sizin için. Bu durumlarda telefon ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekmektedir. Telefon ağ ayarları resetleme telefonunuza kaydolan bütün ağ ayarlarını sıfırlamış olacaksınız. Bu sayede telefonunuz fabrika ağ ayarlarına geri dönüyor ve ağ ayarlarını şimdi mobil şebekenize göre tekrar yapılandırıyor. Bu yöntemde önemli bir telefon çekim gücü artırma yöntemidir.

Operatörünüz ile İletişime Geçin

Telefon çekim gücü artırma yöntemleri ile hiç bir sonuca ulaşamadınız mı ? Kullandığınız operatörün desteği ile iletişime geçmeniz gerekmekte. Bu gibi durumlarda operatör destek yetkilileri sizlere yeni bir ayar gönderimi yaparak bu soruna çözüm bulabilmektedir.

Telefonun Çekim Gücü Nasıl Artırılır sorusunun cevaplarından birisi operatörünüz ile iletişime geçmenizdir.
Telefonun Çekim Gücü Nasıl Artırılır

Farklı Operatör Tercihi

Sürekli duracağınız bir lokasyonda iseniz etrafınızdan farklı operatörlerin çekim gücü hakkında bilgi sahibi olarak en iyi çekim gücüne sahip operatörü tercih edebilirsiniz.

Teknik Bir Sorun Olabilir

Hiç bir yöntem telefon çekim gücü artırma konusunda size yardımcı olamadıysa telefonunuzda teknik bir sorun olabilir. Bir telefon teknik servisine telefonunuzu göstermenizi tavsiye ederim.

  • Telefonunuz eski bir model ise günümüz teknolojisine ayak uyduramıyor da olabilir bunu unutmayalım.

Bu konumuzda telefon çekim gücü sorunu yaşayanlar için telefon çekim gücü artırma yöntemleri hakkında yöntemler paylaştık. Telefon çekim gücü nasıl artırılır ? Sorunsun cevabını sizler için cevapladık. Konuyla ilgili sorunlarınız olursa bu konu altından yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir