İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilmeniz Gereken Gmail Özellikleri

Herkese merhabalar. Bu konumuzda sizlere günümüzde en çok kullanılan mail sistemlerinden birisi olan Gmail hakkında bir kaç bilgi sunacağım. Bilmeniz gereken Gmail özellikleri ile sizlerde Gmail’i çok verimli bir hale getirebilirsiniz. Bu Gmail özellikleri ile sizlerde üretkenlik ve mail güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Gmail Deneyiminizi Yeni Bir Düzeye Çıkartın

Eğer Gmail kullanıyorsanız umarız temel güvenlik önlemlerini (şifre seçimi gibi) zaten almışsınızdır diye düşünüyorum. Bu temel özellikler dışında sizlere bahsedeceğim Gmail özellikleri ile Gmail deneyiminizi yeni bir düzeye çıakartabilirsiniz. Bu özellikleri Gmail.Com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellikler Android ve Apple uygulamalarında da mevcuttur.

Kullanmanız Gereken Gmail Özellikleri

  1. Gelen Kutusu Türünüzü Ayarlayın

Gmail hesabınızda gelen kutusunda bir çok düzenleme seçeneği bulunmakta. Eğer isterseniz bunu manuel olarak ayarlayabilir ya da Google’ın sizin için kendi yapay zekasına göre hangi maillerin önemli olduğunu otomatik olarak ayarlamasına müsade edebilirsiniz. Eğer bu işlemi Google’a bırakırsanız Google yapay zekası sizler için önemli maillerinizi otomatik olarak kategorilere ayırır. Bunun için Gelen kutusu türünü seçme başlığını okuyabilirsiniz.

2. Gelişmiş Aramayı Kullanabilirsiniz

Yapay zekada üst sevilerde olan Google’ın Gmail’de gelişmiş arama sunması çokta şaşırılacak bir durum değil aslında. Bunu ise Gmail’de arama çubuğu yanında yer alan “Aşağı Ok” butonuna tıklayarak genişletebilir ve gelen seçenekler ile mailleriniz arasında akıllı arama yapabilirsiniz.

3. Gizli Modda Gönderim Yapabilirsiniz

Çok önemli bir belge gönderecekseniz ya da gönderdiğiniz belgenin gönderdiğiniz kişiye kısıtlı erişimler ile gitmesini istiyorsanız bu özellik tam size göre. Gizli mod ile göndermiş olduğunuz mailler sizin belirlediğiniz süre sonra kendini yok edebilmekte, mailinize parola belirleyerek gönderdiğiniz kişiden başka birinin maile erişimini kısıtlayabilme gibi güvenlik önlemleri alabilirsiniz. Bu başlık altında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. ” Gmail iletilerinizi gizli modla koruma

4. Gmail Yanlış Gönderileri Geri Alma

Gmail özelliklerinizde yer alan geri al tuşunu fark ettiniz mi ? Evet işte bu sizin yanlış gönderilerinizi geri çekmenize yarayan bir özellik. Fakat bu özelliği kullanmak için çok fazla bir vaktiniz yok 🙁 Maili gönderdiğiniz andan itibaren 30 saniye içerisinde yanlış olduğunu tespit etmeniz ve geri al butonu ile maili geri çekmeniz gerekmekte. Bu çokta mümkün gibi görünmüyor olsa da bazen can kurtarıcı bir özellik olabiliyor.

5. E-Posta Harıtlatıcı ile Unutmayın

Zamansız ama hatırlamanız gereken önemli bir mail mi aldınız unutmamak için bu özellik tam size göre. Gmail erteleme özelliği ile Gmail’in size gelen maili ileri bir tarihte tekrar hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. O anda gelen o maili sizin istediğiniz zamanda gelen kutusunun en üstünde görünmesini bu özellik ile sağlayabilirsiniz. Bunu ise gelen mailde sağ üst tarafta yer alan saat butonu ile ayarlayabilirsiniz.

6. Hazır Yanıtlar Oluşturabilirsiniz

Eğer bazı maillerinize sürekli aynı cevabı vermeniz gerekiyorsa hazır yanıtlar oluşturarak bu cevapları tekrar tekrar yazmak zorunda kalmazsınız. Oluşturduğunuz hazır cevapları kolay bir şekilde seçip tekrar yazmaya uğraşmadan gönderebilirsiniz.

Nasıl Yapılır : https://support.google.com Bu linkte Gmail hakkında diğer faydalı bilgilerede ulaşabilirsiniz.

Gmail Bilinmesi Gereken Özellikler İle Gmail Kullanım Deneyiminizi Değiştirin

Bu özellikler ile Gmail deneyiminiz değişecektir. Eğer iş yerinizde ve ya şahsi olarak Gmail kullanıyorsunuz bu Gmail özellikleri ile sizlerde Gmail’i daha verimli hale getirebilirsiniz. Bşak bir konuda görüşmek üzere.

Bilgisayarınız Çok Mu Yavaşaladı < Hemen Tıklayın.

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir