İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 98 Yeni Güncelleme Aldı

Bir efsane Windows 98 yeni güncelleme ile geri döndü. Evet yanlış duymadınız Windows 98 işletim sistemi 20 yıl aradan sonra güncelleme aldı. Yeni nesillerin çokta bilmediği bilsede ilgilenmediği Windows 98 işletim sistemi yeni bir güncelleme ile hortladı. Peki neden ? Windows 98 bunca yıl aradan sonra neden güncelleme aldı ? Daha kullanılıyor mu ? Bu güncelleme ne işe yarayacak ? Hadi gelin bu soruların cevaplarına bakalım.

Windows 98 Yeni Güncellemesi Yayınlandı

Windows 98 kullanılıyor mu sorusunun cevabı sizleri şoka uğratabilir. Windows 98 kullanılıyor hemde çok önemli bir araştırma görevi için kullanılıyor diyebiliriz. Bundan 19 sene önce uzaya su bulması için gönderilen robot hala Windows 98 kullanıyor. Bu robot için aldığı bir güncelleme ile Windows 98 işletim sistemi tekrar gündeme geldi.

İşin gerçeği Windows 98 Dünya’da kullanılmasa bile uzayda çok önemli bir araştırma için aktif olarak kullanılıyor. Yani Windows 98 Dünya’da değil Uzay’da bir güncelleme aldı diyebiliriz.

Avrupa Uzay Ajansı Windows 98 Güncellemesi Hakkında Açıklama Yaptı

Avrupa Uzay Ajansı, gelen Windows 98 güncellemesinin uzay aracının Mars’ı ve uydusu Phobos’u daha ayrıntılı seviyelerde incelemesini sağlayacağını söyledi. Mars Express görevi kapsamında Mars’a giden Mars Gelişmiş Yeraltı ve İyonosferik Sondaj (MARSIS) cihazı, 40 metre uzunluğundaki antenini kullanarak gezegene düşük frekanslı radyo dalgaları gönderiyor.

Bu dalgaların çoğu gezegenin yüzeyinden yansıyor, ancak önemli miktarları kabuktan geçiyor ve buz, toprak, kaya ve su dahil olmak üzere yüzeyin altındaki farklı madde katmanları arasındaki sınırlarda yansıtılıyor.

Avrupa Uzay Ajansı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir