İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

d3dx9_43 dll Hatası Çözümü için Yöntemler

d3dx9_43 dll hatası herkesin başına gelebilecek bir sorundur. Bu konumuzda d3dx9_43 dll hatası çözümü için yömtemler neler ? bu sorunun cevabını sizlere sunacağız. d3dx9_43 dll hatası çözümü için bir kaç yönmten bulunmaktadır. Bu yöntemler ile d3dx9_43 dll hatası sorunu için çözüm bulabilirsiniz.

d3dx9_43 dll Hatası

Windows işletim sistemi kullanan kişilerde genellikle oyun ve ya grafik programları sırasında karşınıza gelen hata olan d3dx9_43 dll hatası çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Peki d3dx9_43 dll dosyası nedir ? Bu dosya DirectX yazılım paketinin içeriğinde yer alan bir DLL dosyasıdır. Grafik tabanlı çalışan programlarda ve tabiki oyunlarda kullanılır. Eğer bu dosya arızalandı ve ya kaybolduysa bu programların açılışısında bu hata ile krşılaşırsınız.

d3dx9_43 dll Hatası genellikle grafik tabanlı çalışan programlarda ve tabiki oyunlarda kaşımıza çıkmaktadır.
d3dx9_43 dll Hatası

d3dx9_43 dll Hatası Çözümü Yöntemleri

d3dx9_43 dll hatası ile karşılaştıysanız canınızı sıkmanıza gerek yok. Bu sorunun çözümü için yöntemler mevcut. Bizde bu yöntemleri sizler için hazırladık ve aşağıda sunduk. Hep birlikte bu yöntemleri imnceleyelim.

Bilgisayarınzı Yeniden Başlatarak Deneyin

Bilgisayarınızın açılışında oluşan anlık bir hata ile d3dx9_43 dll hatası ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden bu hata ile karşılaştığınız zaman ilk yapmanız gereken yöntem bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatma ile d3dx9_43 dll sorunu kendiliğinden düzelebilmektedir.

DirectX Yazılımını Güncelleyin

d3dx9_43 dll dosyası DirectX yazılımın bir parçası olarak bilgisayarımıza elmektedir. Bu yüzden bu hata ile karşılaştığımız zaman ikinci yapmamız gereken şey ise DirectX yazılımını en son versiyonuna güncellememiz olmalıdır. Bu Adres üzerinden DirectX yazılımının son versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Doğru DirectX Versiyonunu Öğrenin

Her program ve ya oyun DirectX yazılımı son sürümü ile çalışacak diye bir kural olamdığından bu durum çok nadirde olsa başımıza gelebilmektedir. Bu yüzden oynayacağınız oyun ya da kullanacağınız programlarda bu hata ile karşılaştığınızda son sürüm DirectX versiyonu ile sorunu gideremediyseniz. Bu program ve ya oyunun hangi versiyon DirectX ile çalıştığınız araştırmanızda fayda var. Bu programların yazılımcıları genelde böyle durumlarda kullanıcılarına kurulum içerisinde DirectX paketi yollamakta ama eğer bulamadıysanız araştırmanızda fayda var.

Program ya da Oyunu Silip Tekrar Yükleyin

Yukarıda yer alan yöntemler ile hala d3dx9_43 dll hatası çözümü bulamadıysanız program kurulumu sırasında bir sorun oluşmuş olma ihitmali yüksektir. Bu yüzden oyun ya da programı tamamen kaldırıp tekrar bir temiz kurulum yapmanız önerilir.

d3dx9_43 dll Dosyasını Değiştirin

d3dx9_43 dll dosyası değiştirmede çözüm yöntemlerinden biridir. Hatta bu hata ile kaşılaşan kişiler ilk olarak bu yöntemi test etmektedir. İnternetten bulduğunuz d3dx9_43 dll dosyasını bilgisayarınızda hazır olan ile değiştirme yöntemi genelde bu sorunda en çok denelilen çözüm yöntemi olarak karşımıza geliyor. Fakat bu durum biraz tehlikeli bir yöntem nedeni ise sizlere internette sunulan d3dx9_43 dll dosyası kötü amaçlı olabilmektedir. Bu yüzden biz bu yöntemi en sona yazdık.

Ekran Kartı Sürücünüzü Güncellemeyi Deneyin

Bütün bu yöntemleri denediniz sorun hala çözülmedi mi ? İşte bu aşamada belki biraz canımız sıkılabilir. Fakat endişe etmeye gerek yok çünkü bu sorun belkide bilgisayarınızın ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden en son yöntemimiz ise ekran kartı sürücünüzü güncellemek olamlıdır. Ekran kartı sürücünüzün güncel olmaması da d3dx9_43 dll hatası nedenlerinden birisidir.

Evet bu konumuzda d3dx9_43 dll hatası nasıl çözülür ? d3dx9_43 dll hatası için çözüm yöntemleri nelerdir ? d3dx9_43 dll hatası neden kaynaklanır ? sorularının cevaplarına değindik. Eğer d3dx9_43 dll sorunu ile karşılaştıysanız ve çözüm bulamadıysanız bizlere yorum kısmından sorunu iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir