İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Taşınabilir SSD T7 İnceleme

Herkese merhabalar. Bu konumuzda Samsung Taşınabilir SSD T7 inceleme ve diğer detayşarına ulaşabilirsiniz. Günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birisi tabiki taşınabilir SSD. Bilgisayarlarda gelen depolama birimlerinin alanları bazen bizlere yetmeyebiliyor. Ya da verilerimizi sürekli yanımızda bulundurmak istiyorsak taşınabilir SSD vazgeçilmezimiz olabiliyor. Eğer kaliteli bir SSD ile çalışmak istiyorsanız işte karşınızda Samsung Taşınabilir SSD T7.

Samsung Taşınabilir SSD T7 Özellikleri

  • Samsung Taşınabilir SSD T7 Usb 3.2 (Gen 10) bağlantı noktası ile 1.050 MB/sn sıralı okuma ve 1.000 MB/sn sıralı yazma hızı ile dosya taşıma işlemlerinizi gayet hızlı bir hale getiriyor.
  • Suya ve toza dayanıklı yapısı ile verilerinizi güvenle taşıyabilirsiniz.
  • Aynı zamanda 3 metreye kadar düşmeye dayanıklı kasası ile verilerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.
  • Dosyalarınızı daha güvenli hale getirebilmek için AES 256 bit donanım şifrelemesi özelliğide Samsung taşınabilir SSD T7 de mevcuttur.
  • Aynı zamanda Samsung taşınabilir SSD T7 , Samsung taşınabilir SSD 1.0 ve Samsung sihirbaz yazılımı ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu yazılımlar diskinizi daha verimli kullanmanıza etki etmektedir.
  • Samsung taşınabilir SSD T7 kasası 88 x 59 x 13 mm boyutlarındadır.
  • Ağırlığı ise 98 gramdır.
  • Samsung bu disk için 3 yıl garanti sunmaktadır.

Taşınabilir SSD T7 USB 3.2 GEN 2 Bağlantısı ile Karşınızda

Genel olarak Samsung taşınabilir SSD T7 diskine baktığımızda neredeyse bir kredi kartının kapladığı yer kadar alan kaplıyor. Bu da çok kolay taşınabilmesini sağlıyor. Üstelik hafif olmasıda bir hayli avantajlı. Taşınabilir SSD T7 USB 3.2 Gen 2 bağlantı ile verilerinizi çok hızlı aktarmanızı sağlıyor. Kutu içerisinde USB-C ve USB-C to USB-A kablolarınında çıkması bence avantaj.

Samsung Taşınabilir SSD T7
Samsung Taşınabilir SSD T7 Fiyatı

Darbeye, Suya ve Toza Dayanıklı Kasa

Kasasının sağlamlığı ve dayanıklı olmasıda verilerinizin güven derecesini bir hayli yükseltiyor. Fakat kasanın alüminyum ile kaplanması fazla tozlanmasına engel olamıyor. Diski cebinize koyup bir süre sonra geri çıkardığınızda biraz tozlu görürseniz şaşırmayın.

Farklı Depolama Boyutları

Bizim şuan elimizde bulunan cihaz 2 TB fakat ürün seçenekleri 1 TB, 2 TB ve yeni versiyonu 4 TB olarak karşımıza çıkıyor. Bütün boyutlarda okuma yazma hızı 1.050 MB/sn sıralı okuma ve 1.000 MB/sn sıralı yazma hızı olarak güzel bir performans sunmaktadır.

Samsung Taşınabilir SSD T7 Üst Düzey Performans

Samsung Taşınabilir SSD T7 performansı ise gayet başarılı. Yapılan testlerde gördüğümüz üzere disk gayet başarılı bir performansa sahip. İlk testimizi CrystalDiskMark programı ile gerçekleştirdik. Programın test sonucu ortaya çıkan veriler aşağıda yer almaktadır.

Samsung Taşınabilir SSD T7 CrystalDiskMark testi ile ortaya çıkan veriler bu resimde

Samsung Taşınabilir SSD T7 bilgisayarda yapılan okuma yazma testinde ise yazma hızı 800 MB/s üzerinde seyrederken okuma hızı ise ortalama 500 MB/s olarak gözlemlendi. Bu veriler gayet performanslı olduğunu gösteriyor. Bu test toplamda 50 GB Windows 10.vdi ile gerçekleştirildi. Test sonucu aşağıda yer almaktadır.

Samsung Taşınabilir SSD T7 Okuma Yazma Testi ile yazma hızı 800 MB/s okuma hızı ise ortalama 500 MB/s olarak gözlemlendi.

Samsung T7 SSD Şifreleme ile Verileriniz Güvende

Eğer diskinizi şifreleyerek verilerinizi korunaklı hale getirmek istiyorsanız Samsung Taşınabilir SSD T7 yazılımını yüklemeniz gerekmekte. Bu uyugulama ile diskinizi şifreleyebilir ve verilerinizi diskin başa birinin eline geçmesine karşın koruyabilirsiniz.

Diskinizi şifreleyerek verilerinizi korunaklı hale getirmek istiyorsanız Samsung Taşınabilir SSD T7 yazılımını yüklemeniz gerekmekte.

Samsung Taşınabilir SSD T7 Fiyatı

Samsung Taşınabilir SSD T7 fiyatı ise tabiki boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

1 TB2.200 – 2.300 TL
2 TB4.500 – 5.000 TL
4 TB
*4 TB olan seçenek henüz ülkemizde satışa sunulamdı.

Sonuç olarak eğer tam korunaklı ve yüksek performanslı bir taşınabilir disk arıyorsanız Samsun SSD T7 tam aradığınız taşınabilir disk olabilir.

Kaynak : pcper.com

SSD Hız Testi Nasıl Yapılır ?

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir